روش‌های حفظ امینت خصوصی کاربران توسط هواوی

همانطور که ذکر شد، هواوی برای آن که بتواند حداکثر امنیت حریم خصوصی را برای کاربران تأمین کند، از روش‌های متعددی به صورت هماهنگ بهره می‌برد. در ادامه، این روش‌ها و قابلیت‌های آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

حالت تعمیر

هر موبایلی با گذر زمان ممکن است که نیاز به یک سری تعمیرات داشته باشد. همانطور که شاید شما نیز در اطرافیان خود مشاهده کرده باشید، برخی از تعمیرکاران ممکن است از اطلاعات گوشی شما استفاده کنند. در حقیقت این موضوع، مشکل بسیار بزرگی بود که برای سالیان دراز، تمامی شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی از جمله هواوی را درگیر خود کرده بود. پس از انجام تحقیقات فراوان، شرکت هواوی به راه حل بسیار مناسبی برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران در زمانی که گوشی در دست تعمیرکار است، ارائه داد. در حقیقت راهکار هواوی نوآوری خاصی بود که باعث شد بسیاری از افراد به سمت تهیه‌ی این سری از گوشی‌ها متمایل بشوند.


حالت تعمیر چگونه کار می‌کند؟

حالت تعمیر یا Repair Mode، از ابتکارات شرکت هواوی است و به کاربران این امکان را می‌دهد تا با خیال راحت، گوشی‌های خود را در اختیار تعمیرکاران قرار بدهند. با فعال‌سازی حالت تعمیر، شما می‌توانید تمام اطلاعات شخصی اعم از تصاویر، فیلم‌ها، چت‌های خصوصی و بسیاری موارد دیگر را از دسترس خارج نمایید. در حقیقت زمانی که تعمیرکار اقدام به استفاده از گوشی شما بکند به هیچکدام از موارد یاد شده دسترسی نخواهد داشت. 

تنها کسی که توانایی بازگرداندن این اطلاعات را خواهد داشت شما خواهید بود. برای آن که بتوانید این ویژگی را فعال کنید لازم است از قبل، یک نسخه‌ی پشتیبان از اطلاعاتتان بگیرید. پس از به روزرسانی برنامه‌ی پشتیبان، وارد آن شده و در قسمت Quick Service، گزینه‌ی Repair Mode را انتخاب کنید. پس از یک بار خاموش و روشن کردن گوشی می‌توانید گوشی را با خیال راحت در اختیار تعمیرکار قرار بدهید.


قابلیت دسترسی محدود

دیگر ترفند شرکت هواوی برای حفظ امنیت اطلاعات کاربران، استفاده از قابلیت دسترسی محدود است. یکی از خطرهایی که هر موبایل هوشمندی را تهدید می‌کند آن است که ممکن است توسط بسیاری از نرم‌افزارها و افراد مورد هک شدن قرار بگیرد. در حقیقت مشکل هکرها، بحثی است که هر کاربر را دچار اضطراب می‌کند. یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باید پیش از خرید هر موبایلی درنظر بگیرید آن است که تا چه میزان می‌توانید اطلاعات شما را از حمله‌ی هکرها، در امان نگهدارد. شرکت هواوی برای جلوگیری از ایجاد این مشکل، راه حلی به نام قابلیت دسترسی محدود را در اخیتار کاربران قرار داده‌است.در حقیقت شرکت هواوی توانسته با استفاده از این قابلیت، انقلابی در عرصه‌ی حفظ اطلاعات کاربران انجام بدهد.


قابلیت دسترسی محدود چگونه کار می‌کند؟

شرکت هواوی در زمینه‌ی نصب اپلیکیشن‌ها و امنیت آن‌ها در گوشی‌های خود، دست به نوآوری جالبی زده‌است. همانطور که می‌دانید، بسیاری از هک‌ها و درز اطلاعات، از طریق نصب اپلیکیشن‌های مخرب صورت می‌گیرد. اکثر شرکت‌ها برای حل این مشکل، در هنگام نصب اپلیکیشن‌هایی که نیاز به دسترسی به گالری و یا سایر ویژگی‌های گوشی را دارند، دو گزینه‌ی اجازه دادن و یا رد درخواست را به کار می‌برند. 

اما اگر این اپلیکیشن‌ها مخرب باشند، پس از اجازه دادن به نصب، دیگر کاری نمی‌توان کرد. هواوی با پیدا کردن یک روش عالی، این مشکل را حل کرده‌است. شرکت هواوی به جز دو گزینه‌ی ذکر شده از گزینه‌های Allow This Time Only به معنای اجازه‌ی دسترسی فقط برای یک بار و Allow Only While In Use به معنای اجازه به دسترسی فقط در زمان استفاده، این مشکل را برای کاربران خود حل کرده‌است. همچنین کاربران می‌توانند در زمانی که قصد فرستادن عکس‌های خود برای دیگران را دارند، اطلاعات مکانی و زمانی تصاویر را حذف کنند.


امنیت استفاده از Notepad

روی آوردن کاربران به یادداشت اطلاعات خود در گوشی، باعث شده‌است تا پیشرفت‌های گسترده‌ای در این حیطه صورت بگیرد. همانطور که می‌دانید، نرم‌افزار Notepad، نرم‌افزار بسیار کاربردی و مناسبی است که می‌توانید با استفاده از آن، اطلاعات خود را در گوشی‌های هواوی یادداشت کنید. اما تجربه‌ی کاربران از این نرم افزا در گوشی‌های دیگر باعث ایجاد تردید در میان آنان شده بود؛ چرا که در گوشی‌های دیگر، در صورتی که موبایل در دسترس فرد دیگری قرار می‌گرفت، می‌توانست به راحتی تمامی نوشته‌های موجود در Notepad را بخواند. شرکت هواوی به همین منظور اقدامات امنیتی خود را در این زمینه آغاز کرد.


نحوه‌ی امنیت استفاده از Notepad در گوشی هواوی

تفاوت بزرگ و عمده‌ای که نرم‌افزار Notepad موجود در گوشی هواوی نسبت به همین نرم افزار در سایر گوشی‌ها دارد، آن است که شرکت هواوی تصمیم گرفت تا با قرار دادن گزینه‌ی ایجاد رمز در این نرم‌افزار، تمامی نوشته‌های شما را در امنیت کامل قرار بدهد. این کار به راحتی و با رفتن به قسمت More و سپس انتخاب گزینه‌ی Add Lock صورت می‌گیرد. پس از آن، با ایجاد یک رمز شما خواهید توانست که اطلاعات خود را در امنیت کامل حفظ کنید. در حقیقت، هواوی با این کار علاوه بر ایجاد امنیت بیشتر، کاربران را تشویق به استفاده از این اپلیکیشن و روی آوردن به نویسندگی دیجیتالی کرده‌است.


سخن آخر

هواوی با استفاده از تمامی این روش‌ها توانسته‌است که کاربران زیادی را به سمت برند خود جذب کند. همانطور که ملاحظه کردید، شرکت‌های بزرگ برای ایجاد امنیت، تمامی راه‌های ممکن را امتحان می‌کنند. شرکت هواوی با بهره‌گیری از آخرین روش‌هایی که امنیت خصوصی کاربران را تضمین می‌کند، خود را جزو پیشگامان این فناوری قرار داده‌است. در این مقاله با تکیه بر شیوه‌های امنیتی نوین شرکت هواوی، سعی کردیم تا شما را با قابلیت‌های امنیتی هواوی برای حفظ امنیت خصوصی کاربران آشنا کنیم.