مرکز تحقیقات سلامت هواوی

هواوی در راستای توسعه‌ی پروژه‌های خود اقدام به افتتاح مرکز تحقیقات سلامت، کرده‌است. این مرکز در کشور چین و در شهر شی‌آن قرار دارد. مسئولان شرکت هواوی اعلام کردند که مرکز تحقیقات سلامت، یک پایگاه نوآورانه‌ای است که قرار است در این مرکز محققان مهندسان و توسعه‌دهندگان به دنبال راه‌هایی برای توسعه و پرورش ایده‌های خود باشند. همچنین یکی از مزیت‌های بزرگی که مرکز تحقیقات سلامت هواوی دارد آن است که محققان به صورت گروهی و با اشتراک‌گذاری تجربه‌های خود در آن جا، با یکدیگر کار می‌کنند. آزمایش کردن انواع محصولات هوشمند مانند ساعت‌های هوشمند هواوی، از جمله فعالیت‌هایی است که در این مرکز صورت می‌گیرد. به طور کلی محدوده‌ی فعالیت‌های مرکز تحقیقات سلامت هواوی شامل تحقیق و توسعه انواع فنونی است که بتوان توسط آن، محصولات مخصوص به هواوی را بر اساس تناسب اندام و سلامتی افراد تولید کرد؛ به همین دلیل نیز دانشمندان این مرکز باید از زبده‌ترین افراد در حیطه‌ی تخصص خود باشند.


واحدهای مرکز سلامت هواوی

محققان مرکز سلامت هواوی با تمرکز بر ایجاد مناسب‌ترین محصولات پوشیدنی هواوی، اقدام به انجام انواع تست‌های ورزشی و سلامتی می‌کنند. این مرکز از دو مجموعه‌ی اصلی تشکیل شده‌است. در منطقه‌ی اول، تمامی محصولات پوشیدنی هوشمند هواوی با استفاده از انواع آزمایش‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت تأیید، عرضه‌ی جهانی می‌شوند. در قسمت دوم مرکز سلامت هواوی نیز محققان نوآوری‌هایی در حیطه‌ی سلامت و ورزش انجام می‌دهند. این نوآوری‌ها پس از تحقیقات و آزمایش‌های فراوان، در صورت تأیید شدن، بر روی محصولات هواوی، اجرا می‌شوند.


نحوه‌ی کار در مرکز تحقیقات سلامت هواوی

به طور کلی محققان این مرکز، با انجام تست‌های بسیار دقیق، اقدام به طراحی محصولاتی می‌کنند که مطابق با استانداردهای جدید جهانی هستند. تمامی محصولات پوشیدنی هواوی به طور مکرر توسط انواع آزمایش‌های تخریبی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. آزمایش‌های تخریبی، شامل آزمایش‌هایی هستند که در طی آن‌ها، تمامی احتمالات تخریب شدن یک محصول مانند پرت شدن و یا سوختن، شبیه‌سازی شده و قدرت تحمل محصول، در آن شرایط، سنجیده می‌شود. تنها محصولاتی که بتوانند از این آزمایش‌ها با موفقیت عبور کنند، عرضه‌ی نهایی می‌شوند. موفقیت آزمایش‌های مرکز تحقیقات سلامت هواوی به قدری است که امروزه ساعت هوشمند هواوی، رتبه‌ی یک را میان سایر محصولات مشابه به خود را در بازار جهانی دارا است.

محققین مرکز سلامت هواوی

محققین مرکز سلامت هواوی، از برترین دانشمندان جهان هستند که اقدام به تحقیق در ارتباط با محصولات هواوی می‌کنند. بیش از 40 محقق و توسعه‌دهنده در این مرکز با یکدیگر همکاری می‌کنند. این محققان، ایده‌های مرتبط با وسایل هوشمندی که بر اساس تناسب اندام و سلامتی هستند را به وسیله‌ی طیف وسیعی از تجهیزات تخصصی، مورد آزمایش قرار می‌دهند. به طور کلی نمی‌توان فعالیت تیم‌های حاضر در این مرکز تحقیقاتی را از هم تفکیک کرد اما این آزمایش‌ها به طور کلی در دو حیطه‌ی ورزش و سلامت صورت می‌گیرد. تیم تحقیق و توسعه‌ی محصولات پوشیدنی هواوی، حدودا 9 ماه را صرف ادغام منابع تحقیقاتی و توسعه‌ی تجهیزات حرفه‌ای خود کرده است. پس از انجام انواع برنامه‌ریزی‌های مرتبط با این حیطه، تیم تحقیق و توسعه‌ی سلامت و تناسب اندام هواوی، مرکز تحقیقات سلامت هواوی را تأسیس کرد.


نحوه‌‌ی کار محققان مرکز سلامت هواوی

تیم‌های تحقیقاتی حاضر در مرکز سلامت هواوی با استفاده از 20 دستگاه پیشرفته‌، چندین سناریوی ورزشی را شبیه‌سازی می‌کنند. همچنین آن‌ها، داده‌های مربوط به تناسب اندام و سلامتی را جمع‌آوری می‌کنند و آن‌ها را به قالب الگوریتم‌های مخصوصی در می‌آورند. محققان مرکز سلامت هواوی، به طور دائمی اقدام به بهینه‌سازی این داده‌ها می‌کنند. به این ترتیب، تمامی مصرف‌کنندگان (با هر نوع شرایط جسمی) می‌توانند از محصولات پوشیدنی هواوی استفاده کنند.


تست‌های ورزشی و بهینه‌سازی داده‌ها

این آزمایشگاه، از بخش‌های مهم مرکز سلامت هواوی است. محققان آزمایشگاه مرکز سلامت هواوی، به منظور گرفتن داده‌های سلامت جسمانی مانند حداکثر جذب اکسیژن، ضربان قلب، کالری سوزانده شده در هنگام دویدن، وضعیت بدنی، فعالیت‌های مختلفی انجام داده‌اند؛ برای مثال، آن‌ها از دویدن روی تردمیل و اندازه‌گیری ضربان قلب برای این کارها بهره برده‌اند. 

در یک سال گذشته، محققان مرکز سلامت هواوی، نزدیک به یازده هزار ساعت آزمایش برای تعیین متناسب بودن محصول هواوی با سلامتی کاربر انجام داده‌اند. همچنین مسافت پیموده شده در این آزمایش‌ها طی یک سال اخیر، بالغ بر صد هزار کیلومتر است. این داده‌ها به طور مداوم بهینه می‌شوند تا وضعیت فیزیکی واقعی افراد در هنگام کار را به دست آورند. پس از این کارها، نتایج بهینه‌سازی شده بر روی محصولات پوشیدنی هواوی اعمال می‌شود. 

تست‌های دوام محصولات هواوی

همانطور که گفته شده آزمایش‌های زیادی در مرکز سلامت هواوی انجام می‌شوند. تقریبا یک چهارم این آزمایش‌ها مربوط به تست‌های دوام انواع محصولات پوشیدنی هواوی است. ساعت‌های هوشمندی که برای تست به مرکز تحقیقات هواوی برده‌می‌شوند، در صورت موفقیت در این آزمایش‌ها، این ساعت‌ها برای تجزیه و تحلیل مورد ارزیابی ثانویه قرار می‌گیرند. همچنین اگر ساعت‌های هوشمند هواوی نتوانند این تست‌ها را با موفقیت بگذرانند، برای تخریب به کارخانه ارسال می‌شوند. سخن آخر

مرکز سلامت هواوی با تمرکز بر راحتی کاربران خود، اقدام به انجام انواع گوناگونی از آزمایش‌ها بر محصولات تولیدی شرکت هواوی می‌کند. آزمایش‌های این مرکز، به شرکت هواوی این امکان را داده‌است که بتواند با دید هدفمند و علمی اقدام به تولید محصولات خود نماید. در این مقاله سعی شد با آشنا کردن شما با مرکز سلامت هواوی، شما را با نوآوری‌های جدید هواوی در راستای بهبود کیفیت کالاهای خود آشنا کنیم. با توجه به آن که تحقیقات مرکز سلامت هواوی با موفقیت همراه بوده‌اند، مسئولین شرکت هواوی اعلام کردند که به زودی اقدام به توسعه‌ی این مرکز تحقیقاتی خواهند کرد.