شرکت هواوی شرکتی چند ملّیتی است که دفتر اصلی آن در کشور چین مستقر است. این شرکت در حوزه شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات فعالیت می‌کند که چند سالی است از خود نام و نشان خوب، اما جنجالی به جاگذاشته. روزانه خبرهای متعددی مربوط به این شرکت از ممنوع‌شدن استفاده از محصولات آن در کشور آمریکا تا پیشرفت سریع آن در تکنولوژی و فناوری به گوش می‌رسد. به ‌تازگی خبری مبنی‌بر استفاده از لنزهای مایع در دوربین گجت‌های پرچمدار هواوی شنیده می‌شود. در این مقاله، ابتدا به توضیح مختصر از شرکت هواوی و رویکرد روبه‌پیشرفت آن در چند سال اخیر می‌پردازیم و سپس به معرفی گجت‌های پرچمدار این شرکت و عملکرد بهتر دوربین‌های آن در مقایسه با دیگر تلفن‌های همراه پرداخته و علت مزیت و برتری این سری از گوشی‌های همراه را نسبت به رقبا بررسی می‌کنیم.در آخر به جدیدترین اقدام این شرکت، استفاده از لنزهای مایع در دوربین گجت‌های پرچمدار را به‌طور کامل و دقیق می پردازیم.

شرکت هوآوی شرکت شناخته‌شدۀ چینی چند سالی است که دائم در صدر اخبار قرار می‌گیرد. این شرکت با رویکردی جالب و باورنکردنی طی چند سال توانسته در حوزه فناوری و تکنولوژی با رقیبان خود مانند سامسونگ و آیفون برابری کرده و حتی در مواقعی از آن‌ها نیز پیشی بگیرد. شناخت دقیق بازار، قیمت‌گذاری مناسب، تعادل کیفیت و کمیت، و از همه مهمتر شناخت، و رفع دقیق نیاز مشتریان از سری مزیت‌های رقابتی این شرکت نسبت به رقیبان خود است. این شرکت در سال‌های اخیر با رویکردی مناسب تمرکز خود را در بخش تحقیق و توسعه بر، بروزرسانی گجت‌های پرچمدار خود، گوشی‌های همراه سری پی، قرار داده است. طبق آخرین اخبار جدیدترین عملکرد رقابتی و موفق این شرکت استفاده از لنز مایع در دوربین گجت‌های پرچمدار خود،است. که این عملکرد کیفیت UX را افزایش داده و منجر به بزرگ‌ترین مزیت رقابتی آن در سال 2021 خواهد شد. لنزهای مایعی (Hybrid Zoom) که گفته می‌شود فوکوس عکس را به چند میلی‌ثانیه می‌رساند.فوکوسی، که با فوکوس چشم انسان برابری می‌کند.

شرکت هواوی و رویکردی روبه‌پیشرفت!

همانطور که می‌دانیم دنیای تکنولوژی دائم و سریع در حال پیشرفت است و روزانه هزاران اخبار و کشفیات جدید به گوش می‌رسد. در دنیای پر از رقابت تکنولوژی برنده کسی است که، زودتر نیاز بازار را کشف کرده و برای رفع آن می‌اندیشد و ابزار موردنیاز را تولید می‌کند. یکی از پر جنب‌وجوش ‌ترین بازارهای دنیا در عرصه تکنولوژی گوشی‌های تلفن همراه هستند، که شامل رقیبان سرسخت و صاحب‌نامی می‌شود. در میان شرکت‌های موجود شرکت چینی هوآوی چند سالی است که تبدیل به رقیبی جدی شده و برای بهتر شدن دائم به‌روزرسانی انجام داده و تلاش می‌کند. این شرکت  با 180 هزار کارمند، تمرکز خود را بر بخش تحقیق و توسعه قرار داده است.

 فوکوسی که با چشم انسان برابری می‌کند!

در آخرین اقدامات گجت‌های پرچمدار هواووی که از سری Pهستند، این شرکت را در رتبه‌بندی دوربین‌های تلفن همراه در صدر جدول DXOMARKنسبت به سایر رقبا قرار داده است .استفاده از تکنولوژی و فناوری‌های جدید و خاص در دوربین‌های سری پی این گوشی‌ها عرصه رقابت را برای دیگر رقیبان تنگ کرده تا جایی که دوربین آخرین محصول این سری گوشی همراه، P40 در سایت DXOMARKبالاتر از گوشی سامسونگ و حتی آیفون قرارگرفته است؛ به‌این‌ترتیب شرکت هواووی با رویکردی روبه‌پیشرفت همراه با مزیت‌های رقابتی خیلی ارزشمند نسبت به رقبا پیشی گرفته است. به‌طوری که در جدیدترین اخبار استفاده از لنز مایع در گجت‌های پرچمدار خود به گوش می‌رسد.

 

 گجت‌های پرچمدار هواوی در سه سال اخیر

 گجت‌های پرچمدار هواوی از سال 2019 با ورود نسل جدیدی از دوربین تلفن‌های همراه انقلابی جدید در رقابت گوشی‌های تلفن به وجود آورد. گجت‌های سری p30 و p40 و، درنهایت p50 آینده جدیدی از دوربین‌های تلفن همراه باکیفیتی عالی ارائه داده‌اند، که باعث شد این سری گوشی‌های همواره در  سایت DXOMARKدر صدر جدول جلوتر از رقیبان قدر خود همانند، سامسونگ و آیفون قرارگیرند.علت مزیت دوربین‌های چهارگانه به‌کاربرده شده در گجت‌های پرچمدار،دوربین‌هایی با پیکسل بالا، قابلیت زوم عالی، حسگرهای جذب نور حتی در تاریکی مطلق، تشخیص اجسام و فوکوس روی آن‌ها در تاریکی مطلق، دوربین‌های پریسکوپی، حسگرهای مادون‌قرمز TOFکه قابلیت تشخیص فاصله اجسام را دارند،و در عکاسی با نور کم و عکس‌های پرتره، بسیار به کار می‌روند،هست. 

دوربین‌های اصلی Ultra Vision  نام دارد که از سری 30، 40، 50 به‌ترتیب 40، 50 و 60 مگاپیکسل هستند. همچنین در سری آخر گجت‌ها سری P40  دارای دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی و قابلیت زوم با سنسور 8 مگاپیکسلی و دارای سنسور لرزش است. 

حال جنجالی‌ترین اخبار مربوط به استفاده از لنز مایع در گجت‌های پرچمدار p50 از این سری گوشی‌های هوآوی است. از آنجایی که تا به امروز عملکرد دوربین‌های این گجت یعنیp40 و p30 در صدر جدول DXOMARKقرار داشته است، بی‌شک با ورود سری p50 پرچمدارهایی که دارای لنز مایع هستند، همچنان این شرکت در صدر بهترین دوربین‌های عکاسی قرار  خواهد گرفت. اکنون به طور دقیق به بررسی این لنزها و مزیت رقابتی آن می‌پردازیم. 

استفاده از لنز مایع در جدیدترین دوربین گجت‌های پرچمدار شرکت در 2021

 استفاده از لنز مایع در گجت‌های پرچمدار هواوی قابلیتی بسیار عالی به دوربین گوشی می‌دهد و این اتفاق باعث فوکوس بهتر و با کیفیت بهتر تصویر خواهد شد. به این صورت که ثبات تصویر را چندبرابر و زمان فوکوس را کمتر می‌کند و به‌اندازه‌ای زمان فوکوس کاهش‌پیداکرده، که به میلی‌ثانیه می‌رسد و با فوکوس چشم انسان برابری می‌کند.

لنز مایع چگونه کار می‌کند؟

 مکانیسم این روش به این صورت است که به‌جای حرکت لنزها، ماژول با تغییر ولتاژ، شکل مایع را تغییر می‌دهد تا نور را متمرکز کند. این عمل به‌راحتی فوکوس خودکار و زمان فوکوس را کاهش داده و روی سوژه‌های متحرک  متمرکز می‌شود. به‌طوری که این لنزها در مقابل لرزش و حتی شوک بسیار دقیق و با کیفیت عمل‌کرده و به بهترین حالت ممکن از سوژه‌های متحرک عکس‌برداری می‌کند. خبرهای محرمانه حاکی از آن است که این سری لنزها با حسگر IMX782 شرکت سونی جفت خواهد شد. این اقدام بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اتفاق در دوربین‌های تلفن همراه در سال 2021 است، که جایگاه گجت‌های پرچمدار هواوی را که تاکنون در صدر بهترین دوربین‌های عکاسی قرار داشته اند، را تثبیت می‌کند.

 

کلام آخر

 این واقعیت که شرکت هواوی با تمرکز بر ارائۀ بهترین نوع دوربین در گجت‌های پرچمدار، باعث جلو افتادن از رقیبان سرسخت خود مانند سامسونگ و آیفون شده، غیرقابل‌انکار است. از آن جا که از آخرین اخبار  به گوش می‌رسد، برای تثبیت جایگاه خود در رونمایی از بهترین دوربین گوشی‌های تلفن همراه، جدیدترین و آخرین گجت پرچمدار خود که گوشی‌های سری p50 هستند، به‌همراه لنز مایع ارائه خواهند شد. لنز مایع به‌کاربرده شده در گجت‌های پرچمدار هواووی  فوکوسی بسیار دقیق و عالی به دوربین خواهد داد که با فوکوس چشم انسان برابری می‌کند، و در برابر لرزش عملکردی بسیار مناسب دارد. رویکردی بسیار عالی و با کیفیت که فوکوس را به چند میلی‌ثانیه می‌رساند که واضح‌ترین و باکیفیت‌ترین عکس موجود بین تمامی دوربین‌های گوشی همراه حال حاضر را ارائه خواهد داد.